Vásárlási feltételek

Általános szerződési feltételek
Adatkezelési tájékoztató
Általános szerződési feltételek
ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK (ÁSZF)

Általános szerződési feltételek

1,A szerződési feltételek alapfogalmai

2,Webáruház szerződési feltételek célja

3,A Webáruház-szolgáltatás

4,A Webáruház szerződés létrejötte és módosítása

5,A vásárló jogai és kötelezettségei

6,Adatvédelem, adatbiztonság

7,Panaszügyintézés és jogérvényesítési lehetőségek

8,Szerzői jogok

9,Záró rendelkezések

1. A szerződési feltételek alapfogalmai

1.1 Szolgáltató adatai

  • B53 Mérnöki Kereskedelmi És Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (Továbbiakban: B53 Mérnöki Kft.)
  • Székhelye: 1032 Budapest, Solymár utca 10.
  • Képviselője: Molnár Béla
  • E-mail ügyfélszolgálat: info@nettools.hu
  • Telefon: +36 20 285 3300
  • Adóigazgatási azonosítószám: 14099649-2-41
  • Közösségi adószám_ HU14099649
  • Cégjegyzékszám: 01-09-888859

 

1.2 A vásárló, vagy megrendelő

Aki a Webáruház-szolgáltatást igénybe veszi, azaz a B53 Mérnöki Kft. internetes felületén felületén regisztráltatja magát és e felületen keresztül árut, szolgáltatást megrendel, vásárol.

 

1.3 Szállítók adatai

1.3.1 A DPD Hungária Kft. áruinkat a vele kötött szerződés értelmében a saját általános szerződési feltételei alapján szállítja a „szállítási információk” link alatt megtekinthető árakon.
1.3.2 A FoxPost Zrt. áruinkat a vele kötött szerződés értelmében a saját általános szerződési feltételei alapján szállítja a „szállítási információk” link alatt megtekinthető árakon.
1.3.3 A Sprinter Futárszolgálat Kft. áruinkat a vele kötött szerződés értelmében a saját általános szerződési feltételei alapján szállítja a „szállítási információk” link alatt megtekinthető árakon.

2. Webáruház szerződési feltételeinek célja

A B53 Mérnöki Kft. a Webáruház szerződési feltételeit azért adta ki, hogy ebben részletesen szabályozza a Webáruház-szolgáltatással és annak igénybevételével kapcsolatos feltételeket, a szolgáltató és a vásárló jogait, kötelezettségeit és egyéb, a Webáruház-szolgáltatással összefüggő lényeges körülményeket.

A Webáruház szerződési feltételei a B53 Mérnöki Kft. és a vele szerződéses kapcsolatba lépő vásárló között létrejövő jogviszony általános feltételeit tartalmazzák. Az itt nem szabályozott kérdéseket illetően, a szolgáltató Webáruház tevékenységére vonatkozó mindenkor hatályos magyar jogszabályok és hatósági előírások, valamint a Polgári Törvénykönyvben foglalt rendelkezések külön kikötés nélkül is irányadóak. A szerződés nem minősül írásbeli szerződésnek, azt cégünk nem iktatja, ezért utólag nem hozzáférhető.

 

2.1 A Webáruház szerződési feltételek közzététele

A Webáruház szerződési feltételek vásárló által történő elfogadása a Webáruház-szolgáltatás igénybevételének előfeltétele. A feltételek elfogadásának minősül, ha a vásárló a szolgáltatást igénybe veszi, azaz regisztrálja magát.

 

2.2 A Webáruház szerződési feltételek hatálya

A B53 Mérnöki Kft.. fenntartja a jogot, hogy a Webáruház szerződési feltételeket részben, vagy egészben bármikor módosíthatja. A Webáruház szerződési feltételek és annak mindenkori módosítása a közzétételkor lép hatályba. A Webáruház szerződési feltételek mindaddig hatályban maradnak, amíg a Webáruház-szolgáltató a Webáruház-szolgáltatást biztosítja, illetve a megszűnés előtt kezdődő, de még lezáratlan ügyekre, azok lezárásáig.

3. A Webáruház-szolgáltatás

A B53 Mérnöki Kft. a vásárló részére az alábbi feltételek szerint nyújtja a Webáruház-szolgáltatást.

3.1 A Webáruház-szolgáltatás területi hatálya

A Webáruház-szolgáltató által fenntartott adathálózati kezelői felület az adathálózat (internet) sajátosságai miatt mind belföldről, mind külföldről elérhető. A B53 Mérnöki Kft. azonban kizárólag Magyarország területére címzett megrendeléseket fogad el. Magyarország területén kívüli postai, illetve egyéb címre történő szállítás tehát nem lehetséges. Ennek értelmében a szerződéskötés lehetséges nyelve magyar.

 

3.2 A regisztrációhoz szükséges adatok

  • FELHASZNÁLÓI ADATOK
  • E-mail cím (felhasználói belépéshez)
  • Jelszó

3.3 Rendeléshez szükséges további adatok

  • Megrendelő személy neve
  • Szállítási cím
  • Irányítószám
  • Város
  • Utca neve
  • Házszám
  • Telefonszám (mobilszám)
  • Számlázási cím
  • Cég neve
  • Cég adószáma
  • Irányítószám
  • Város
  • Utca neve
  • Házszám

3.4 a B53 Mérnöki Kft.. a fent említett adatok tárolásával kapcsolatban a következő nyilatkozatot teszi

A vásárló a jelen ÁSZF elfogadásával az adatok tárolására, archiválására, és kezelésére a B53 Mérnöki Kft.-t bízta meg, aki vállalta az adatok bizalmas kezelését, azokat a fennálló jogviszony alapján harmadik félnek nem adja ki, és szerverein biztonságosan tárolja.

4. A Webáruház szerződés létrejötte és módosítása

4.1 Általános jellemzők

A szerződés a szolgáltató Internetes felületén történő regisztrációval, a jelen szerződési feltételek elfogadásával jön létre. A Webáruházban való vásárlásnak nem feltétele a regisztráció. A megrendelések akkor jönnek létre, amikor a vásárló a megrendelést végső formájában jóváhagyja. A B53 Mérnöki Kft. fenntartja magának a jogot, hogy a megrendelések beérkezésekor, amennyiben a regisztráció adatainak valódisága kérdéses vagy értelmezhetetlen, az adatokat törölje, és az ezekkel az adatokkal feladott megrendeléseket érvénytelennek minősítse. Egy rendelés minimális érték 2.500 Ft.

4.2 Regisztráció

A Webáruház-regisztráció során a vásárló adatai megadása után rendelkezik a rendelés leadásának képességével. A vásárló a termékkínálatból bejelentkezés nélkül szabadon válogathat, azokat kosarába helyezheti. A vásárló felhasználói nevével és jelszavával tud bejelentkezni a boltba, ezután a bejelentkezés nélkül kosarába gyűjtött termékeket megvásárolhatja.

4.3 Megrendelés módosítása, törlése

A 2001 évi CVIII. törvény értelmében a megrendelés leadásakor a megrendelő felé azonnal értesítést küld a webáruház szoftvere a rendelés felvételének tényéről. Amennyiben a megrendelőhöz ez 48 órán belül nem érkezik meg, akkor a megrendelő ajánlattételi kötöttségei megszűnnek. A B53 Mérnöki Kft. a rendelés teljesítésének megkezdéséig megadja a lehetőséget a megrendelőnek rendelése visszavonására elektronikus úton. A rendelés teljesítésének megkezdésekor a megrendelő e-mailben értesítést kap a teljesítés megkezdésének tényéről, ezután már csak személyesen (az ügyfélszolgálat elérhetőségein) van lehetőség rendelésének visszavonására, melyet a következő irányelvek alapján tud a B53 Mérnöki Kft. ügyfélszolgálata elfogadni, vagy visszautasítani:

Készpénzes fizetéssel futárszolgálattal kézbesítés esetén, a futárszolgálatnak át nem adott rendelésekre elfogadhatja. Amennyiben a futárszolgálat átvette a B53 Mérnöki Kft.-től a kiszállításra kerülő termékeket, akkor ezzel a jogával a kézbesítéskor élhet.

4.4 Árak

Az árak forintban értendők, tartalmazzák a 27%-os ÁFÁ-t. Az árak tájékoztató jellegűek. Nem zárható ki annak a lehetősége, hogy üzletpolitikai okból az Eladó az árakat módosítsa. Az árak módosítása nem terjed ki a már megkötött szerződésekre. Amennyiben Eladó az árat hibásan tüntette fel, a már megkötött szerződések esetében az ÁSZF „Eljárás hibás ár” pontja alapján jár el.

4.5 Eljárás hibás ár esetén

Nyilvánvalóan hibásan feltüntetett árnak minősül:

  • 0 Ft-os ár,
  • kedvezménnyel csökkentett, de a kedvezményt tévesen feltüntető ár (pl.: 1000 Ft-os termék esetén a 20 %-os kedvezmény feltüntetése mellett 500 Ft-ért kínált termék).

Hibás ár feltüntetése esetén Eladó felajánlja a termék valós áron történő megvásárlásának lehetőségét, mely információ birtokában a Vásárló eldöntheti, hogy megrendeli valós áron a terméket vagy minden hátrányos jogkövetkezmény nélkül lemondja a megrendelést.

 

4.6 Fizetési feltételek

 A vásárló a vásárolt áru és/vagy szolgáltatás ellenértékének teljesítését az alábbi módokon oldhatja meg:

  • Az áru átvételekor készpénzben, vagy bankkártyával.
  • A B53 Mérnöki Kft.. bankszámlájára való közvetlen átutalással szállítás előtt.
  • Személyes átvétel esetén a B53 Mérnöki Kft.-nek készpénzben.

A B53 Mérnöki Kft. minden esetben a fizetési módnak megfelelő számlát állít ki. A vásárló a megrendelés összes tételét egyben átveheti, vagy a teljes megrendelés átvételét megtagadhatja.

4.7 Sikertelen kézbesítés esetén

Általános kiszállítási határidőnél a szállító két alkalommal kísérli meg a megrendelt áruk átadását.  Amennyiben a termékek átadása a második alkalommal sem valósul meg, a megrendelést az eladó érvénytelennek nyilvánítja és az áru visszaérkezését követően törli.

4.8 Rendeléskövetési szolgáltatás

A rendeléssel kapcsolatos kérdéseiről az ügyfélszolgálat nyújt tájékoztatást.

5. A vásárló jogai és kötelezettségei

5.1 Az elállás joga

A vásárlónak 14 napig jogában áll a megrendelt terméket a szolgáltató részére hiánytalanul visszaküldeni. A 17/1999. (II. 5.) kormányrendelet -Távollévők között kötött szerződésekről- értelmében a visszaküldés költségei a vásárlót terhelik. A vitás esetek elkerülésére a visszaküldött árukat tartalmazó csomag felbontásáról videó felvételt készít. Az Eladó köteles az áru ellenértékének, az igazolhatóan felmerült költségek levonása utáni összegét a csomag kézhezvételétől számítva 30 napon belül visszajuttatni a vásárlónak. Az elállásra nyitva álló 8 munkanapos határidő attól a naptól kezdődik, amikor a vásárló a csomagot átvette.

5.2 a B53 Mérnöki Kft. esetleges kára

Amennyiben a visszahozott áruról vélelmezzük, hogy károsodott, és ez a károsodás a nem rendeltetésszerű használat miatt következett be, a fenti rendelet értelmében, a termékben okozott értékcsökkenés megtérítését a B53 Mérnöki Kft. követelheti a megrendelőtől. Felek a csomag károsodásának bizonyításaként kölcsönösen elfogadják az Eladó által, az áru felbontásakor készített video felvételt.

5.3 Szavatosság

Az eladó szavatossági és jótállási felelősségére a Ptk.-ban és a 117/1991. (IX.10.) sz. kormányrendeletben foglaltak az irányadóak.

6. Adatvédelem, adatbiztonság

6.1 Adatvédelmi nyilatkozat

A szolgáltatás igénybevételéhez szükséges regisztráció során a B53 Mérnöki Kft. a következő adatokat rögzíti a vásárlókról: A vásárló azonosításához szükséges adatokat: a vásárló felhasználói neve, jelszava (egyirányúan elkódolva) és elektronikus levelezési címe. Neve, címe, elérhetőségi telefonszáma. A megrendelt áruk kiszállítása érdekében a B53 Mérnöki Kft. a következő adatokat bocsátja a szállító, illetve a szállító megbízottja rendelkezésére: megrendelés ideje, átvevő neve (szállítási címből), cég neve (szállítási címből), a teljes szállítási cím, a megrendelés összege, megrendelésszám, megrendelő telefonszáma és egyéb elérhetősége.

6.2 Személyes adatok módosítása

Megadott személyes adatait a vásárló a Webáruház felhasználói felületén bármikor megváltoztathatja, illetve törölheti. Kivételt képez ez alól a következő adatok törlése:

  • Egyedi azonosító
  • E-mail cím
  • Telefonszám
  • Jelszó
  • Név módosítása
  • Egyedi azonosító
  • A regisztráció törlését a vásárló az info@nettools.hu elektronikus levélcímen, illetve az ügyfélszolgálat telefonszámán (+36 20 285 33 00) kérheti.
7. Panaszügyintézés és jogérvényesítési lehetőségek

A fogyasztó a termékkel vagy az Eladó tevékenységével kapcsolatos fogyasztói kifogásait az alábbi elérhetőségeken terjesztheti elő:

A fogyasztó szóban vagy írásban közölheti a vállalkozással a panaszát, amely a vállalkozásnak, illetve a vállalkozás érdekében vagy javára eljáró személynek az áru fogyasztók részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozik.

A szóbeli panaszt a vállalkozás köteles azonnal megvizsgálni, és szükség szerint orvosolni. Ha a fogyasztó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a vállalkozás a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát személyesen közölt szóbeli panasz esetén helyben a fogyasztónak átadni. Telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a fogyasztónak legkésőbb 30 napon belül - az írásbeli panaszra adott válaszra vonatkozó előírásoknak megfelelően - az érdemi válasszal egyidejűleg megküldeni. Egyebekben pedig az írásbeli panaszra vonatkozóan az alábbiak szerint köteles eljárni.

Az írásbeli panaszt a vállalkozás - ha az Európai Unió közvetlenül alkalmazandó jogi aktusa eltérően nem rendelkezik - a beérkezését követően harminc napon belül köteles írásban érdemben megválaszolni és intézkedni annak közlése iránt. Ennél rövidebb határidőt jogszabály, hosszabb határidőt törvény állapíthat meg. A panaszt elutasító álláspontját a vállalkozás indokolni köteles. A telefonon vagy elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panaszt a vállalkozás köteles egyedi azonosítószámmal ellátni.

A panaszról felvett jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell az alábbiakat:

  1. a fogyasztó neve, lakcíme,
  2. a panasz előterjesztésének helye, ideje, módja,
  3. a fogyasztó panaszának részletes leírása, a fogyasztó által bemutatott iratok, dokumentumok és egyéb bizonyítékok jegyzéke,
  4. a vállalkozás nyilatkozata a fogyasztó panaszával kapcsolatos álláspontjáról, amennyiben a panasz azonnali kivizsgálása lehetséges,
  5. a jegyzőkönyvet felvevő személy és - telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz kivételével - a fogyasztó aláírása,
  6. a jegyzőkönyv felvételének helye, ideje,
  7. telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a panasz egyedi azonosítószáma.

A vállalkozás a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát öt évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatni.

A panasz elutasítása esetén a vállalkozás köteles a fogyasztót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával - annak jellege szerint - mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell továbbá az illetékes hatóság, illetve a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét. A tájékoztatásnak arra is ki kell terjednie, hogy a vállalkozás a fogyasztói jogvita rendezése érdekében igénybe veszi-e a békéltető testületi eljárást.

Amennyiben az Eladó és a fogyasztó között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita a tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva a fogyasztó számára:

7.1 Fogyasztóvédelmi eljárás

Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál. Amennyiben a fogyasztó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A fogyasztóvédelmi elsőfokú hatósági feladatokat a fogyasztó lakóhelye szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatalok látják el, ezek listája itt található: http://www.kormanyhivatal.hu/

7.2 Bírósági eljárás

Az ügyfél jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.

7.3 Békéltető testületi eljárás

Tájékoztatjuk, hogy Ön velünk szemben fogyasztói panasszal élhet. Amennyiben az Ön fogyasztói panaszát elutasítjuk, úgy Ön jogosult az Ön lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes Békéltető Testülethez is fordulni: a békéltető testület eljárása megindításának feltétele, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését. Az eljárásra - a fogyasztó erre irányuló kérelme alapján - az illetékes testület helyett a fogyasztó kérelmében megjelölt békéltető testület illetékes.

A vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli.

Ennek keretében fennáll a vállalkozásoknak a békéltető testület felhívására történő válaszirat megküldési kötelezettsége, továbbá kötelezettségként kerül rögzítésre a békéltető testület előtti megjelenési kötelezettség („meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételének biztosítása”).

Amennyiben a vállalkozás székhelye vagy telephelye nem a területileg illetékes békéltető testületet működtető kamara szerinti megyébe van bejegyezve, a vállalkozás együttműködési kötelezettsége a fogyasztó igényének megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki.

A fenti együttműködési kötelezettség megszegése esetén a fogyasztóvédelmi hatóság rendelkezik hatáskörrel, amely alapján a jogszabályváltozás következtében a vállalkozások jogsértő magatartása esetén kötelező bírságkiszabás alkalmazandó, bírságtól való eltekintésre nincs lehetőség. A fogyasztóvédelemről szóló törvény mellett módosításra került a kis- és középvállalkozásokról szóló törvény vonatkozó rendelkezése is, így a kis- és középvállalkozások esetén sem mellőzhető majd a bírság kiszabása.

A bírság mértéke kis- és középvállalkozások esetén 15 ezer forinttól 500 ezer forintig terjedhet, míg a számviteli törvény hatálya alá tartozó, 100 millió forintot meghaladó éves nettó árbevétellel rendelkező, nem kis- és középvállalkozás esetén 15 ezer forinttól, a vállalkozás éves nettó árbevételének 5%-áig, de legfeljebb 500 millió forintig terjedhet. A kötelező bírság bevezetésével a jogalkotó a békéltető testületekkel való együttműködés nyomatékosítását, illetve a vállalkozásoknak a békéltető testületi eljárásban való aktív részvételének biztosítását célozza.


A békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A békéltető testület feladata, hogy megkísérelje a fogyasztói jogvita rendezése céljából egyezség létrehozását a felek között, ennek eredménytelensége esetén az ügyben döntést hoz a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében. A békéltető testület a fogyasztó vagy a vállalkozás kérésére tanácsot ad a fogyasztót megillető jogokkal és a fogyasztót terhelő kötelezettségekkel kapcsolatban.

A békéltető testület eljárása a fogyasztó kérelmére indul. A kérelmet a békéltető testület elnökéhez kell írásban benyújtani: az írásbeliség követelményének levél, távirat, távgépíró vagy telefax útján, továbbá bármely egyéb olyan eszközzel is eleget lehet tenni, amely a címzett számára lehetővé teszi a neki címzett adatoknak az adat céljának megfelelő ideig történő tartós tárolását, és a tárolt adatok változatlan formában és tartalommal történő megjelenítését.

A kérelemnek tartalmaznia kell

  1. a fogyasztó nevét, lakóhelyét vagy tartózkodási helyét,
  2. a fogyasztói jogvitával érintett vállalkozás nevét, székhelyét vagy érintett telephelyét,
  3. ha a fogyasztó az illetékességet az illetékes békéltető testület helyett kérelmezett testület megjelölését,
  4. a fogyasztó álláspontjának rövid leírását, az azt alátámasztó tényeket és azok bizonyítékait,
  5. a fogyasztó nyilatkozatát arról, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelte a vitás ügy rendezését
  6. a fogyasztó nyilatkozatát arra nézve, hogy az ügyben más békéltető testület eljárását nem kezdeményezte, közvetítői eljárás nem indult, keresetlevél beadására, illetve fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelemelőterjesztésére nem került sor,
  7. a testület döntésére irányuló indítványt,
  8. a fogyasztó aláírását.

A kérelemhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát (kivonatát), amelynek tartalmára a fogyasztó bizonyítékként hivatkozik, így különösen a vállalkozás írásbeli nyilatkozatát a panasz elutasításáról, ennek hiányában a fogyasztó rendelkezésére álló egyéb írásos bizonyítékot az előírt egyeztetés megkísérléséről.

Ha a fogyasztó meghatalmazott útján jár el, a kérelemhez csatolni kell a meghatalmazást.

A Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el: http://www.bekeltetes.hu

7.4 Online vitarendezési platform

Az Európai Bizottság létrehozott egy honlapot, amelybe a fogyasztók beregisztrálhatnak, így ezen keresztül lehetőségük nyílik arra, hogy online vásárláshoz kapcsolódó jogvitáikat ezen keresztül rendezzék egy kérelem kitöltésével, elkerülve a bírósági eljárást. Így a fogyasztók tudják érvényesíteni jogaikat anélkül, hogy például a távolság meggátolná őket ebben.

Ha Ön panaszt kíván tenni egy, az interneten vásárolt termékkel vagy szolgáltatással kapcsolatban, és nem akar feltétlenül bírósághoz fordulni, igénybe veheti az online vitarendezés eszközét.

A portálon Ön és a kereskedő, akivel szemben panasszal élt, közösen kiválaszthatják a panasz kezelésével megbízni kívánt vitarendezési testületet.

Az online vitarendezési platform itt érhető el: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/?event=main.home.show&lng=HU

8. Szerzői jogok

A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (továbbiakban: Szjt.) 1. § (1) bekezdése értelmében a weboldal szerzői műnek minősül, így annak minden része szerzői jogi védelem alatt áll. Az Szjt. 16. § (1) bekezdése alapján tilos a weboldalon található grafikai és szoftveres megoldások, számítógépi programalkotások engedély nélküli felhasználása, illetve bármely olyan alkalmazás használata, amellyel a weboldal, vagy annak bármely része módosítható. A weboldalról és annak adatbázisából bármilyen anyagot átvenni a jogtulajdonos írásos hozzájárulása esetén is csak a  weboldalra való hivatkozással, forrás feltüntetésével lehet. A jogtulajdonos: B53 Mérnöki Kft.

9. Záró rendelkezések

9.1. A távoli felek közti szerződésekkel kapcsolatos kikötések

Jelen feltételekről írásba foglalt szerződés nem születik, azt a B53 Mérnöki Kft. nem iktatja. Ez alól kivételt képezhetnek azon ügyfeleink, akikkel a vásárlási tranzakciók zömét nem elektronikus úton bonyolítjuk.

9.2. A jogviszony megszűnése

A Webáruház szerződési feltételek mindaddig hatályban maradnak, amíg a Webáruház-szolgáltató a Webáruház-szolgáltatást biztosítja, illetve a megszűnés előtt kezdődő, de még lezáratlan ügyekre, azok lezárásáig. A vásárló bármikor kérheti a szerződés azonnali hatályú megszüntetését, amennyiben nincs folyamatban tranzakció, és egyik fél részéről sem áll fenn követelés. Ezt személyazonosságának igazolása után tudomásul vesszük, és a felhasználó bolthasználati lehetőségét megszüntetjük a regisztrációjának törlésével.

A B53 Mérnöki Kft. fenntartja magának a jogot, hogy a vásárló nem megfelelő viselkedése esetén indokolt esetben a szerződést egyoldalúan felmondja.

9.3. A B53 Mérnöki Kft. felelőssége nem terjed ki

a felhasználó hanyagsága által okozott visszaélésekre (pl.: jelszó harmadik személynek történő kiadása), azokért anyagi, illetve erkölcsi felelősséget nem vállal.

 


Adatkezelési tájékoztató
Adatvédelmi irányelvek

2018. május 25-től módosulnak a személyi adatok védelmével kapcsolatos kötelező jogi szabályozások. Életbe lép ugyanis az adatok védelméről és kezeléséről szóló 2016. április 27-i Általános Adatvédelmi Rendelet (továbbiakban: ÁAR). Ezzel összefüggésben nyújtjuk át Vásárlóinknak és Potenciális Vásárlóinknak is jelen információcsomagot, melynek célja tájékoztatást adni arról, hogy miként dolgozzuk fel, hogyan kezeljük az Önök személyes adatait.

Az Adatkezelő

Az Önök személyes adatainak kezelője, az Adatkezelő – vagyis az a jogalany, aki döntést hoz az Önök személyes adatai feldolgozásának céljáról és annak módozatairól – a B53 Mérnöki Kft. - melynek székhelye: 1032 Budapest, Solymár utca 10. A személyes adatok megadása önkéntes, de nem nélkülözhető a vásárlási szerződés megkötéséhez és a későbbi szolgáltatások teljesítéséhez.

Információnyújtás a személyes adatok feldolgozásáról

A személyes adatok védelmét érintő ügyekben Önök kapcsolatba léphetnek az Adatvédelmi Biztossal a info@nettools.hu e-mail címen, vagy a székhelyünkre címzett levél útján.

Adatbekérés és feldolgozás célja

Azért kérjük be és dolgozzuk fel az Önök személyes adatait, mert azok nélkülözhetetlenek az Önökkel kötendő szerződés végrehajtása, vagyis a szolgáltatás elvégzése céljából (ÁAR 6. cikkely 1 bek. b) pontja szerint), beleértve az alábbiakat:

  • Felhasználó regisztrálása a rendelési rendszerben valamint Felhasználó vevőszolgáltatásainak biztosítása beleértve a termékajánlatok bemutatását és a megrendelések realizálását (az ÁAR 6. cikkely 1 bek. b) pontjának megfelelően);
  • panaszok és reklamációk kivizsgálása (ÁAR 6. cikkely 1 bek. c) pontjának megfelelően);
  • megkötött biztosítási szerződéssel kapcsolatos követelések behajtása (ÁAR 6. cikkely 1 bek. f) pontjának megfelelően), melynek jogilag indokolt célja a követelésbehajtáshoz való jog;
  • adat archiválási célok (ÁAR 6. cikkely 1 bek. c) pontjának megfelelően);
  • statisztikai célok (ÁAR 6. cikkely 1 bek. f) pontjának megfelelően), mely esetben az adatkezelő jogilag indokolt célja, hogy információval rendelkezzen az általunk folytatott tevékenységek statisztikájáról, ami lehetőséget biztosít tevékenységünk továbbfejlesztésére.

Felsoroltakon túl, a jogszabályok is megkövetelik tőlünk, hogy adózási és számviteli célokból kezeljük, feldolgozzuk az Önök személyes adatait.

Ezen kívül az Önök adatait marketing célú tevékenységekhez is feldolgozhatjuk, úm. termékeink és szolgáltatásaink promócióihoz. Ha mi ezt elektronikus eszközök mellőzésével tesszük, akkor az ilyen tevékenység jogalapját az ÁAR 6. cikkely 1 bek. f) pontja képezi, mely szerint az adatkezelő jogilag indokolt célja, hogy marketing tevékenységet végezzen. Ugyanakkor viszont, ha ebből a célból elektronikus kommunikációs eszközöket (pl. e-mailt, telefont) veszünk igénybe, akkor - figyelembe véve az erre vonatkozó egyéb jogszabályokat is – ezt a fajta adatfeldolgozást csak az Önök hozzájárulása alapján tehetjük (ÁAR 6. cikkely 1 bek. a) pontja alapján).

Akikhez az adatok eljuthatnak

Az Önök személyes adatai továbbíthatók olyan egyéb jogalanyok számára, akik az Önök adatait a saját nevükben dolgozzák fel, ilyenek pl. többek között:

  • postai vagy futárszolgáltatási tevékenységet folytató jogalanyok;
  • bankok – jogalap nélkül felvett szolgáltatások visszakövetelése céljából;
  • állami szervek vagy jogszabályok által felhatalmazott egyéb jogalanyok, bennünket terhelő kötelezettségek végrehajtása céljából (Államkincstár, végrehajtási szervek, stb.);
  • a mi tele-informatikai rendszereinket működtető személyek (hosting cégek, IT szolgáltatásokat végzők);
  • számunkra jogtanácsosi, könyvelési, adózási vagy tanácsadási tevékenységet végző szervezetek.
  • harmadik félnek a megadottakon kívül a B53 Mérnöki Kft nem adja át a megkapott személyes adatokat.
Az adatok tárolásának időtartama

Az Önök személyes adatainak tárolása a szerződéses kötelezettség (szolgáltatás teljesítés) fennállásának időpontjáig folytatódik, illetve azt követően is tart az alábbiak szerint:

  • Szerződésben foglalat adatokra vonatkozóan – szerződéssel összefüggő keresetek elévüléséig (maximum 10 évig a szerződés teljesítését követően);
  • Jogszabályokból következő elvárások miatt, különös tekintettel a könyvelési, számlázási, stb. dokumentumok megőrzési kötelezettségének időtartamára;
  • A szavatossággal és reklamációval kapcsolatos dokumentumokat a szavatossági időszak lejártát illetve a reklamáció megoldását követő 1 évig tároljuk;
  • Marketing jellegű célokból:
    • hozzájáruló nyilatkozat alapján történő adatfeldolgozás esetén – a hozzájárulás visszavonásáig;
    • a B53 Mérnöki Kft jogilag indokolt céljának teljesülése alapján történő adatfeldolgozás esetén – az ezzel szembeni kifogás emelés benyújtásának időpontjáig;
  • Kapcsolattartási űrlap használatával átadott adatok esetén – az esetleges igények elévülésének időtartamáig (maximum 3 évig).
Adatkezeléssel kapcsolatos jogosultságok

Önöket megilleti a saját adataikhoz való hozzáférés joga, azok módosításának, törlésének, a feldolgozás korlátozásának és adatok továbbításának joga, kifogásolás joga valamint az adatkezelésre adott hozzájáruló nyilatkozatuk tetszőleges időpontban történő visszavonásának joga tekintet nélkül annak a jogalapnak a fennállására, mely alapján az adatkezelés a hozzájáruló nyilatkozat visszavonását megelőzően folytatódott (amennyiben az adott adatkezelés hozzájárulás alapján történik).

Előbbieken túl, olyan eseten, amikor Önök úgy vélik, hogy az általunk folytatott adatkezelés sérti az ÁAR rendelkezéseit, Önöknek jogában áll panaszt benyújtani az adatkezelési felügyeleti szervhez.

Automatikus módon történő adatkezelés (vevőprofil alkotás)

Az Önök személyes adatainak feldolgozására automatikus módon fog sor kerülni (beleértve a vevőprofil alkotási formát), azonban ez Önökre nézve semmilyen jogkövetkezményekkel nem jár és úgyszintén nem befolyásolja az Önök helyzetét.

A személyes adatok vevőprofil képzésre történő felhasználása abból áll, hogy a B53 Mérnöki Kft az Önök adatait bizonyos információk kiértékeléséhez, de különösen a személyes vevői preferenciák, érdeklődési körök elemzéséhez vagy azok prognosztizálásához dolgozza fel (beleértve az adatok automatikus módon történő feldolgozását is).